Spektakl taneczny Every Minute Motherland

Spektakl taneczny Every Minute Motherland

20.09.2023 godz. 18.30 w Kino-Teatrze Syrena odbył się spektakl Maciej Kuźmińskiego Every Minute Motherland
.


 

Every Minute Motherland to dokumentalny spektakl taneczny. Przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców. Projekt jest tworzony przez zespół 7 tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.
Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W Every Minute Motherland przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.
Od Mariupola po Charków i w wielu innych miejscach, gdzie wybuchła wojna, kultura i artyści stali się celami, w świadomej próbie zniszczenia Ukraińskiego narodu. Projekt ten jest aktem oporu wobec tych zbrodni i wyrazem solidarności z Ukrainą.
 

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Taniec: Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Anastasia Ivanova, Monika Witkowska, Szymon Tur, Maciej Kuźmiński, Judyta Pakulska, Marcelina Jasińska
Dramaturgia: Paul Bargetto
Reżyseria świateł: Maciej Kuźmiński
Opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński
Wideo i montaż: Paweł Szymkowiak, Aleksander Joachimiak
Asystentka  choreografa i reżyserka prób: Monika Witkowska
Kierownik techniczny: Paweł Urbanowicz
 
—————————————————————————————————————————–
 
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
——————————————————————————————————————————-

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content